Popularne opony rolne – jakie rozmiary?

Jeśli rozmowa w towarzystwie schodzi na tematy motoryzacyjne, zwykle większość z nich dotyczy aut osobowych. A przecież rodzajów tak zwanych czterech kółek jest na rynku zdecydowanie więcej rodzajów! Wyróżniamy przede wszystkim wspomniane wcześniej auta osobowe, sportowe, limuzyny, auta klasy mini, ciężarówki czy też półciężarówki. Różnią się one rodzajem zawieszenia, osiągami, wyposażeniem, ceną i jeszcze kilkoma innymi cechami. Jedno jest jednak pewne- bez elementu jakimi są opony, żaden z nich nie ruszy się z miejsca.

Rodzaje opon rolniczych

Czy zatem wszystkie posiadają takie same gumy, czy jednak pod tym względem również się różnią? Z pewnością rozróżnia je cena i przeznaczenie. Gumy do aut terenowych czy sportowych są zazwyczaj najdroższe, gdyż nacechowane są pod konkretne rodzaje nawierzchni, w związku z czym wykonane są ze specjalnych, kosztownych materiałów, co również ma przełożenie na odpowiednio wysoką cenę takiego kompletu. Gumy te różnią się również osiągami, jakie są w stanie z siebie wykrzesać. Najwyższy indeks prędkościowy mają laczki do samochodów sportowych, gdyż z reguły to one poruszają się z największą prędkością, w związku z czym wykonane muszą być z odpowiednich materiałów. Bez względu natomiast na rodzaj zastosowania, każdy z samochodów potrzebuje zimowej wersji gum. Jest to istotne głównie ze względu na to, że wersja letnia nie sprawdza się w warunkach niskich temperatur. Podczas gdy termometr wskazuje około siedem kresek i dodatkowo sytuacja ta ma tendencję spadkową, warto założyć na koła opony zimowe. Tylko one są w stanie zapewnić odpowiedni komfort jazdy, gdyż zachowują odpowiednią elastyczność materiału nawet w minusowych temperaturach. Dodatkowo dzięki głębszemu bieżnikowi lepiej odprowadzają wodę spod kół, co wpływa na przyczepność pojazdu do podłoża podczas jazdy po nawierzchni zaśnieżonej czy też pokrytej lodem. To właśnie te niekorzystne warunki drogowe sprawiają, że ogumienie zimowe powinno być jak najlepszej jakości. Wiąże się to niestety z koniecznością zainwestowania większej ilości pieniędzy, jednakże na własnym bezpieczeństwie nie warto zbytnio oszczędzać. Tanie opony są rozwiązaniem tymczasowym, gdyż przez zastosowanie podczas ich produkcji marnej jakości materiałów, zużywają się w zdecydowanie szybszy sposób i nie zapewniają należytego komfortu podczas jazdy samochodem.

Aby mieć pewność co do niezawodności części swojego pojazdu, warto już podczas zakupów wybierać produkty renomowanych i cenionych firm. Dzięki temu zapobiegniemy niechcianym usterkom, które wywołane są przede wszystkim niskiej jakości materiałami. Bowiem na zużycia mechaniczne nie mamy już praktycznie żadnego wpływu poza regularnymi kontrolami stanu.

Popularne opony rolne

  • opony 520 70r38
  • opony 420 70r24
  • opony 380 70r24
  • opony 540 65r28
  • opony 405 70r20
  • opony 480 70r38

Gdzie kupić opony rolne ? – wejdź

Możesz również polubić…