Jak zacząć sprzedaż na PlatformieOpon?


Każdy przedsiębiorca stara się ukierunkować swoje działania na maksymalizację zysków. Próba spełnienia tego celu związana jest z ciągłym rozwojem i szukaniem drogi dotarcia do jak największej grupy odbiorców. Taką możliwość daje poszerzenie dystrybucji o nowe kanały sprzedaży, ze szczególnym uwzględnieniem portali internetowych wyspecjalizowanych w handlu oponami, felgami i produktami pokrewnymi. Wielu przedsiębiorców uważa jednak, że wygospodarowanie dodatkowego czasu na prowadzenie sprzedaży internetowej może być trudne. Niejednokrotnie pojawiają się również głosy, że obsługa takiej formy dystrybucji jest zbyt skomplikowana i nie przynosi odpowiednich profitów. Stworzone przez nas oprogramowanie oferuje rozwiązania mogące rozwiać wszelkie wątpliwości i umożliwić automatyzację działań związanych z oferowaniem swoich produktów w kanałach sprzedaży internetowej.

Informatyzacja magazynów opon – system TiresCMS

Czego dowiesz się z tego artykułu?

  • jak działa największy w Polsce rynek dystrybucji internetowej opon i felg
  • dlaczego system TiresCMS sprawdzi się w codziennym zarządzaniu dystrybucją?
  • w jaki sposób oprogramowanie TiresCMS uprości procesy biznesowe w Twojej firmie

Model dystrybucyjny oferujący miliony produktów z branży oponiarskiej i motoryzacyjnej.

Portal PlatformaOpon.pl jest jednym z wielu miejsc umożliwiających internetową sprzedaż, jednak na tle konkurencji może poszczycić się największym w Polsce zasięgiem docierającym do tysięcy klientów z branży oponiarskiej. Platforma ukierunkowała swoje działania na obsługę przedsiębiorców z obszaru motoryzacyjnego, oferując im miejsce, gdzie mogą nabywać lub sprzedawać opony i felgi oraz produkty z nimi powiązane takie jak dętki, łańcuchy śniegowe czy ochraniacze.


Jeżeli jesteś przedsiębiorcą prowadzącym serwis motoryzacyjny, sklep z częściami zamiennymi do samochodów lub sklep czy hurtownię wyspecjalizowane w sprzedaży opon, to skorzystanie z serwisu przyniesie wiele korzyści dla twojej firmy. Oprogramowanie, które oferujemy posiada możliwość integracji z platformaopon.pl, dzięki czemu obsługa serwisu stanie się jeszcze prostsza. Wiele operacji przebiegać będzie automatycznie, dzięki odpowiedniej konfiguracji co pozwoli oszczędzić Twój cenny czas.

Jeden system do zarządzania całą sprzedażą internetową w Twojej firmie.


Wykorzystanie oprogramowania TiresCMS pozwala w prosty sposób połączyć oferowane usługi z zakresu dystrybucji opon z największym w Polsce portalem zajmującym się sprzedażą tego rodzaju asortymentu skierowanym do przedsiębiorców z branży oponiarskiej i motoryzacyjnej.

Przeprowadzenie integracji oferty Twojej firmy z serwisem internetowym pozwoli na:

  • cykliczne automatyczne pobieranie i przesyłanie szczegółowych danych dotyczących oferowanych produktów, takich jak opisy, dane produktu i przypisane mu kategorie
  • stale aktualizowane informacje dotyczące stanów magazynowych i ilości dostępnych produktów
  • zarządzanie cenami asortymentu, dostosowywanie marż i narzutów
  • obejmowanie produktów promocjami, zarówno dla pojedynczych ofert, jak i całych grup czy kategorii (np. -5% tylko na 16″ opony osobowe Continentala, lub +3% na wszystkie opony dostawcze i przemysłowe Michelin)

Integracja z platformaopon.pl pozwala na obieg informacji w obie strony, co umożliwia stałe monitorowanie procesów dystrybucji oferowanych produktów. TiresCMS zapewnia odświeżanie danych w serwisie w momencie aktualizacji ich w systemie. Upraszcza to proces edycji oferty i zarządzanie udostępnionym asortymentem oraz stanowi prosty sposób na dodawanie nowych produktów.


Informacje zwrotne przekazywane z portalu sprzedażowego do systemu ułatwią procesy biznesowe związane z dystrybucją. Oprogramowanie zbierze i przekaże informacje takie jak potwierdzenia zamówień i transakcji przeprowadzonych w serwisie, dane niezbędne do zaadresowania wysyłki oraz wystawienia dokumentów sprzedażowych, a także potwierdzenia przepływu środków zarówno podczas sprzedaży produktów jak i ich zakupów z pośrednictwem platformy opon.

Zalety wykorzystania TiresCMS do zarządzania procesami dystrybucji.

Chcąc rozwijać swoje przedsiębiorstwo i tym samym … zwiększać swoje zyski, konieczne jest poszerzenie modelu dystrybucji o sprzedaż internetową. Ręczne wprowadzanie i aktualizowanie oferty to czasochłonne zajęcie, a zarządzanie kolejnymi procesami transakcji tylko wydłuża ten czas lub angażuje większą liczbę pracowników.

Dlatego zawsze warto wykorzystać sprawdzone i przetestowane rozwiązania, które ułatwią codzienną pracę z zarządzaniem asortymentem oferowanym w internecie, a także zautomatyzują obieg informacji i uproszczą późniejsze etapy finalizowania zlecenia. System TiresCMS pozwala na połączenie go z wieloma serwisami sprzedażowymi, w tym na integrację z platofmaopon.pl, czyli największym portalem dla przedsiębiorców, dostarczającym miliony ofert opon, felg i produktów pokrewnych.

Dokładnie analizujemy Twoje potrzeby i doradzamy nowoczesne rozwiązania

Kontakt z nami pomoże rozwiać wszelkie wątpliwości odnośnie oferowanego przez nas oprogramowania. Odpowiemy na wszystkie pytania i udzielimy rzetelnych informacji. Przygotowana przez nas oferta będzie dopasowana do potrzeb Twojego przedsiębiorstwa, w oparciu o informacje, w jaki sposób wykorzystywane będzie nasze oprogramowanie.

Tym samym zyskasz pewność, że dostajesz produkt zgodny z realnym zapotrzebowaniem, bez zbędnych modułów, które i tak byłby niewykorzystywane.

Zobacz co zyskasz ? (to jest tylko kilka korzyści – pełna lista jest o wiele dłuższa)

  • stale aktualizowane ceny
  • monitoring cen konkurencji i dopasowanie się do nich
  • bezpieczeństwo przesyłania danych

Automatyczna integracja z branżowymi platformami B2B w branży oponiarskiej? Chcesz wiedzieć więcej, napisz do nas !

Możesz również polubić…