Dropshipping opon – jak zacząć sprzedaż?


Do prowadzenia przedsiębiorstwa, którego jednym z kierunków działalności będzie dystrybucja towarów, nie trzeba posiadać ogromnych zapasów magazynowych z zakupionym wcześniej asortymentem. Dynamiczny rozwój sprzedaży internetowej spowodował powstanie nowych modeli biznesowych, wykraczających poza przyjęte standardy. Wśród nich wyróżnić należy dropshipping, który wykorzystany w Twojej firmie umożliwi sprzedaż opon i felg i innych artykułów pokrewnych, bez konieczności posiadania wystarczających stanów magazynowych.

W ten sposób nie tylko zaoszczędzisz pieniądze potrzebne na zakupienie towaru, jego przechowywanie i obsługę logistyczną, ale również znacząco skrócisz łańcuch dostaw, gdyż część czynności zlecona zostanie firmom zewnętrznym. Ponadto korzystając z nowoczesnych narzędzi wspomagających zarządzanie dystrybucją opon i felg, w prosty sposób zautomatyzujesz pewne czynności, co bezpośrednio przełoży się na dynamiczny rozwój Twojej firmy.

Automatyzacja sprzedaży opon – tires.pl

Czego dowiesz się z tego artykułu?

  • na czym polega biznesowy model dropshippingu?
  • jakie korzyści przyniesie wykorzystanie dropshippingu w Twojej firmie?
  • jak TiresCMS ułatwi zarządzanie Twoim modelem biznesowym?

Czym właściwie jest dropshipping?

W czasach gdy powszechny dostępu do internetu spowodował rozwój i popularyzację sieci sprzedażowych korzystających z takiej formy dotarcia do odbiorcy, rynek dystrybucji zdominowały rozwiązania będące ewolucją dla dotychczasowych form biznesu. Zazwyczaj prowadzenie sklepu internetowego kojarzone było z posiadaniem całego sprzedawanego asortymentu na własność, czekającego w magazynie lub innym miejscu składowania na wysyłkę. Otwarcie biznesu opierającego się na takiej formie dystrybucji wymagało posiadania wysokiego kapitału początkowego, który należało zainwestować w towar, jego składowanie i obsługę procesów logistycznych.

Dropshipping znacznie zmniejsza koszty związane z prowadzeniem działalności, a także upraszcza lub wręcz eliminuje niektóre etapy dystrybucji. Taki model biznesowy polega na prowadzeniu sprzedaży internetowej produktów, które do odbiorcy, wysyłane są prosto od producenta. Dzięki temu pośrednie etapy łańcucha logistycznego związane z pozyskiwaniem towaru od producenta, jego składowanie w magazynie i wysyłką mogą zostać pominięte i zlecone podmiotom zewnętrznym.

Zalety dropshippingu


Dropshipping wykorzystywany w Twoim przedsiębiorstwie jest wystarczająco elastycznym i przystępnym modelem biznesu, że może odpowiadać za całość lub jedynie część prowadzonej dystrybucji opon i felg. Dobrym rozwiązaniem jest wykorzystanie go podczas sprzedaży produktów o niższym popycie lub wysokich kosztach magazynowania. W branży oponiarskiej dobrym przykładem mogą być między innymi opony do pojazdów rolniczych, na które zapotrzebowanie przypada sezonowo, a z racji swoich gabarytów, składowanie ich wymaga ogromnych przestrzeni, za które trzeba zapłacić. Korzystając z dropshippingu możesz pośredniczyć w realizowaniu takiego zamówienia, wysyłając zapotrzebowanie bezpośrednio do producenta, skąd odpowiedni asortyment zostanie wysłany do odbiorcy.

Dodatkową korzyścią z takiego rozwiązania będzie oszczędność pieniędzy, które Twoja firma musiałaby zainwestować nie tylko w magazynowanie, ale również w sam produkt, bez gwarancji, że zostanie on szybko sprzedany. W zamian zysk generowany będzie przez marżę jaką ustalisz względem ceny hurtowej produktu.

Obsługa modelu biznesowego jakim jest dropshipping polegać będzie na:

  • udostępnieniu oraz aktualizacji oferty i cen produktów, pozyskiwaniu klientów,
  • automatycznemu złożeniu zamówienia u producenta,
  • automatycznemu rozliczeniem z Twoim dostawcą,
  • zarządzaniu logistyką zamówień, obiegiem dokumentacji sprzedażowej i obsługą reklamacji.

Wykorzystanie oprogramowania TiresCMS w dropshippingu.

Ręczne obsługiwanie każdego złożonego zamówienia to bardzo czasochłonny proces, który często wykracza poza moce przerobowe wszystkich pracowników. Szczególnie w przypadku gdy dane potrzebne do zarządzania asortymentem, dotyczą produktów których fizycznie nie ma w magazynie. Procesy dystrybucyjne oparte na modelu dropshippingu ułatwić mogą odpowiednie narzędzia, stworzone z myślą o takich zadaniach. Korzystając z oprogramowania TiresCMS możesz liczyć na automatyzację procesu sprzedaży.

Za jego pomocą możesz zarządzać ofertą sprzedażową swojego sklepu internetowego, rozszerzać i aktualizować udostępniony asortyment przystosowując jego opisy do własnej domeny, a także wielu popularnych serwisów internetowych. Informacje o złożonych zamówieniach przekazywane będą do systemu skąd przesłane zostaną do powiązanych producentów i hurtowni.

Dodatkowo oprogramowanie zadba o dostarczenie informacji do klienta, realizację płatności oraz generowanie etykiet i dokumentów sprzedażowych.


Stworzony przez nas system posiada również możliwość integracji Twojej sieci dystrybucji z największymi w Polsce i Europie producentami i hurtowniami oferującymi opony i felgi. Dzięki temu prowadzenie sprzedaży opartej na dropshippingu będzie jeszcze łatwiejsze i pozwoli uzyskać szeroką dostępność asortymentu, najlepsze ceny hurtowe, a to wszystko obsługiwane w sposób zautomatyzowany, zapewniając Ci przejrzystą obsługę procesów biznesowych przy jednoczesnej oszczędności czasu.

Zależy Ci na jak najlepszych efektach i chcesz zwiększyć zasięg sprzedaży? Skontaktuj się z nami. Wypełniając formularz i określając brief jesteśmy w stanie przygotować system skrojony ma miarę Twoich potrzeb. Wnikliwie przeanalizujemy specyfikę działania Twojej firmy i stworzymy najlepsze rozwiązania, które będą stanowić realne wsparcie sprzedażowe.

Zobacz co zyskasz ? (to jest tylko kilka korzyści – pełna lista jest o wiele dłuższa)

  • pełna automatyzacja zamówień
  • 130% szybsza obsługa Twoich klientów
  • aktualizacje wszystkich cen i stanów magazynowych – nawet kilkanaście razy na dobę

Pragniesz rozwijać swoją firmę za pomocą nowoczesnej technologii i wyprzedzić konkurencję? Jeżeli tak, to napisz do nas !

Możesz również polubić…