Jak sprzedawać opony używane?

Jednym z lepszych rozwiązań będzie wykorzystanie dedykowanego oprogramowania, które znacząco ułatwi zarządzanie sprzedażą produktów używanych, a w tym: opon, felg bądź kompletów. TiresCMS pozwala znacznie łatwiej sprzedawać zarówno pojedyncze sztuki, jak i całe zestawy. Ponadto system pozwala również na proste kompletowanie w pary opon z felgami po rozmiarze, producencie lub bieżniku.

Czego dowiesz się z tego artykułu?

  • jak szybko przyjąć na stan dużą ilość opon
  • jak zoptymalizować magazyn opon używanych
  • jak zautomatyzować wystawianie ofert na portalach ogłoszeniowych i serwisach aukcyjnych

Rozwiązanie zostało wyposażone w rozbudowany panel konfiguracji, które ułatwiają personalizację wedle indywidualnych preferencji. Oprócz tego umożliwia automatyzację powtarzalnych zadań, takich jak dodawanie zdjęć wraz z opisem opon. Na tym natomiast możliwości TiresCMS się nie kończą. Co w praktyce umożliwia wprowadzenie specjalistycznego systemu do sprzedaży opon używanych?

Oprogramowanie do sprzedaży opon używanych TiresCMS

Zatowarowanie magazynu w TiresCMS

Bez odpowiedniego oprogramowania przyjęcie towaru na magazyn może zajmować sporo czasu. Jednak to nie jest największy kłopot. Problem może stanowić błąd ludzki. Przy 500 – 2000 sztukach opon używanych, z których każda musi zostać dokładnie opisana, sfotografowana oraz poukładana na stojakach w halach bądź kontenerze, prawdopodobieństwo pomyłki rośnie wprost proporcjonalnie do liczby przyjmowanych opon.

Warto z tego względu dodatkowo kontrolować pracowników, aby ograniczyć występowanie błędów lub np. braku precyzyjnych informacji o faktycznych stanach magazynowych. TiresCMS pozwala wykluczyć takie sytuacje, a tym samym zadbać o komfort pracy osób zatrudnionych i pracodawcy.

Optymalizacja pracy w przestrzeni magazynowej

Oprogramowanie pozwala na automatyczne implementowanie zdjęć i opisów każdego produktu, co jest niezwykle korzystne w przypadku firm, które posiadają rozbudowaną ofertę bądź korzystają z dropshippingu opon. Dodatkowo użytkownik może sprawdzić dostępność w magazynie, cenę opony na podłączonych platformach sprzedażowych i uzyskać podgląd na konkretnych dostawców. TiresCMS umożliwia wskazanie cech charakterystycznych, a także wszelkiego rodzaju uszkodzeń danego modelu. Ponadto w systemie można szczegółowo wskazać zalety, wady i opinie na temat produktu. Klient otrzymuje w ten sposób pełen zestaw informacji na temat konkretnych opon używanych.

TiresCMS dokonuje również parowania i kompletowania opon, z felgami, a tym samym tworzy koła i zestawy. Oprogramowanie połączy opon z felgami w oparciu o rozmiar, producenta bądź bieżnik. Ułatwi to zdecydowanie późniejszą sprzedaż, jeśli klient nie szuka pojedynczych sztuk opon używanych. Ogranicza to w znacznym stopniu pozostawanie niesprzedanego towaru na magazynie.

W jaki sposób działa oznaczanie lokalizacji opon używanych?

W systemie możliwe jest nadawanie indywidualnych kodów poszczególnym produktom i drukowanie ich na etykietach. Każdą przyjmowaną oponę używaną można indywidualnie oznaczyć. Dzięki temu określenie dokładnej pozycji w magazynie jest o wiele łatwiejsze. Dodatkowo na etykiecie może znaleźć się podział na magazyn wewnętrzny bądź zewnętrzny, a nawet wskazanie konkretnej hali lub kontenera. Ponadto dane zapisane są również pod kodem kreskowym lub QR. Na etykiecie znajduje się również informacja, czy jest to pojedyncza sztuka, para bądź komplet. Etykiety Tyre TT mogą zostać wydrukowane w dowolnym formacie i charakteryzują się odpornością na niekorzystne czynniki środowiskowe, takie jak wilgoć lub warunki atmosferyczne.

QR kod – zarządzanie magazynem TiresCMS

Kalkulatory cen opon używanych w TiresCMS

Wielu przedsiębiorców korzysta często z kalkulatorów, które pozwalają zautomatyzować wycenę. Zapewniają one możliwość szybkiego skalkulowania i podania ceny za jaką można oponę sprzedać. Wycena jest dokonywana w oparciu o przede wszystkim producenta i rozmiar opony. Dodatkowo wpływają na nią także uszkodzenia w przypadku ogumienia używanego, czy opona jest wzmocniona, a także jaka jest głębokość bieżnika.

Rozwiązanie jest niezwykle wygodne. Z tego względu TiresCMS w ramach usługi zapewnia narzędzia do tworzenia indywidualnych kalkulatorów, które na podstawie innych parametrów, np. producenta, stanu zużycia bądź innych parametrów dokonają wspomnianej wyceny używanych opon i felg. Oprócz tego kalkulatory ułatwiają wybór zamiennika w obrębie tej samej średnicy felgi.

Pełna automatyzacja ofert na portalach aukcyjnych

TiresCMS umożliwia pełną integrację z najpopularniejszymi platformami sprzedażowymi. Moduł jest w pełni kompatybilnymi z Allegro, ebay i Ceneo Kup Teraz. Ponadto możliwa jest również dystrybucja za pośrednictwem OLX. System ogranicza w tym aspekcie konieczność ręcznego pisania i wystawiania ofert. Oprogramowanie umożliwia zarządzanie dostępnością produktów w porównywarkach cen, a tym samym dostęp do szerszego spektrum klientów na dowolnych marketplace w sieci.

Zobacz listę serwisów i portali z którymi system TiresCMS jest zintegrowany

Zobacz co zyskasz ? (wymieniliśmy tutaj kilka korzyści, pełna lista jest zdecydowanie dłuższa)

  • błyskawicznie przyjmiesz dużą ilość opon na magazyn
  • łatwiej i rzetelniej opiszesz każdą oponę oraz dodasz wszystkie zdjęcia
  • dokładnie określisz miejsce przechowywania danej opony w magazynie
  • będziesz miał stały nadzór nad swoimi pracownikami
  • zautomatyzujesz sprzedaż na allegro i w innych serwisach

Chcę teraz łatwiej sprzedawać opony używane i całkowicie wyprzedzić swoją konkurencję ?

Możemy przedstawić Ci idealne rozwiązanie !

Możesz również polubić…