Integracja z Otomoto i innymi platformami sprzedażowymi

Większość systemów oprogramowania dla firm na rynku nie jest dostosowana ściśle do charakterystyki branży oponiarskiej. Wymaga ona bowiem tworzenia specyficznych funkcji na zlecenie, pokroju integracji z hurtowniami w ramach dropshippingu, a także platformami sprzedażowymi. TiresCMS pozwala w bardzo prosty sposób zautomatyzować wystawianie poszczególnych produktów poprzez najpopularniejsze porównywarki cenowe. Ogranicza to w znaczący sposób czas niezbędny na wystawienie nowych elementów oferty.

Szybsze zatowarowanie i tworzenie ofert sprzedażowych

Wdrożenie dedykowanego oprogramowania pozwala nadać mu funkcje, które pozwolą m.in. skrócić czas niezbędny na wystawienie aukcji internetowej. Przede wszystkim znacznie zredukowany zostaje czas niezbędny na zatowarowanie magazynu. Tires CMS ogranicza błędy po stronie pracowników i ułatwia ich pracę. System umożliwia nadawanie indywidualnych kodów poszczególnym produktom. Następnie można je wydrukować i nakleić na oponę, przez co ich znalezienie w magazynie jest znacznie prostsze. Wdrożenie takiego rozwiązania ułatwia drukowanie ich na etykietach. Każdą przyjmowaną oponę używaną można indywidualnie oznaczyć.

Dodatkowo upraszcza to także kwestie związane z wystawianiem poszczególnych na sprzedaż, gdyż TiresCMS dokonuje parowania i kompletowania opon z felgami. Automatycznie tworzy koła i gotowe do dystrybucji zestawy. Jeśli klient nie szuka pojedynczych sztuk opon, to oprogramowanie połączy opony z felgami w oparciu o rozmiar, bieżnik lub producenta. Rozwiązanie ogranicza w ten sposób pozostawanie niesprzedanego towaru na magazynie.

Sprzedaż w ramach integracji z Otomoto

Obecnie serwis jest drugą największą porównywarką cen w Polsce. Na rynku działa nieprzerwanie od 2006 roku i posiada rozbudowaną bazę klientów. Otomoto zajmuje się także dystrybucją opon. Z perspektywy firmy stanowi więc niezwykle istotny kanał sprzedaży. TiresCMS w ramach integracji z Otomoto ułatwia automatyzację powtarzalnych zadań. Skraca czas potrzebny na dodawanie opisów opon i zdjęć. Możliwości oprogramowania na tym natomiast się nie kończą.

TiresCMS wyposażone jest w rozbudowany panel konfiguracji, który ułatwia personalizację wedle indywidualnych preferencji użytkownika. Produkty pogrupować więc można wedle kategorii oraz podkategorii Otomoto. Oprócz tego umożliwia automatyzację powtarzalnych zadań, takich jak dodawanie zdjęć wraz z opisem opon.

Otomoto i TiresCMS

Integracja pozwala nie tylko na wystawianie ofert w serwisie, ale i synchronizację stanu pomiędzy Otomoto i magazynem. Podczas wystawiania można skorzystać z dowolnego źródła produktów. Dla przykładu z pomocą TiresCMS wystawisz setki ofert bezpośrednio z magazynu sklepu, hurtowni lub ERP. Oprogramowanie w praktyce daje dostęp do pakietu narzędzi, które:

 • zajmą się automatycznym uzupełnianiem parametrów, szablony ofert i wiele innych,
 • powiążą ze sobą kategorie i produkty,
 • ułatwią zarządzanie ofertami w podziale na
  • nieaktywne
  • w kolejce
  • błędne
  • trwające
 • zapewniają synchronizację zgodnie synchronizację ceny i ze stanem produktu w magazynie
 • automatycznie będą wznawiać oferty na platformie
 • dopilnują zakończenia ofert przy cenie równej zeru,
 • import aktywnych ofert wystawionych przed dokonaniem integracji z TiresCMS bezpośrednio na platformie OtoMoto.

Dlaczego warto przemyśleć TiresCMS w przypadku korzystania z wielu platform sprzedażowych?

Z tego względu, że oprogramowanie pozwala wystawiać np. ten sam produktu w różnych serwisach równocześnie. Dostępna jest pełna synchronizacja pomiędzy np. OtoMoto, Ceneo bądź Allegro. Dzięki temu zyskujesz pełną kontrolę nad stanami magazynowymi oraz cenami w poszczególnych marketplace. Integracja z OtoMoto umożliwia nawet wystawianie ofert bez udziału sprzedawcy. Stanowi to niezwykle dużą zaletę, gdyż TiresCMS ogranicza pulę obowiązków nakładanych na pracowników.

Nie trzeba samodzielnie uzupełniać formularza wystawiania, a oferty powstają automatycznie, w momencie pojawienia się produktów w magazynie. Wystarczy, że pracownik wygeneruje indywidualną etykietę, a system wykona resztę samodzielnie. Dotyczy to również wspomnianego wcześniej parowania i składania pojedynczych sztuk w komplety, jeśli zostaną spełnione ustalone warunki. Skorzystać można z tego rozwiązania zarówno dla wybranych, jak i wszystkich nowych produktów.

Jakie zalety płyną z wdrożenia TiresCMS?

Przede wszystkim skraca czas niezbędny na zatowarowanie magazynów nowymi oponami. Dodatkowo od razu oprogramowanie wprowadzi wszystkie do systemu, nada im etykiety,a następnie zsynchronizuje ze wszystkimi platformami, na których prowadzona jest sprzedaż. Dotyczy to nie tylko Otomoto, ale i każdej wystawiającej aukcje dotyczące oferty. Bardzo ważna jest automatyzacja większości procesów, gdyż wszystkie czynności będą dokonywane na każdym zintegrowanym z TiresCMS marketplace.

Może Ci się również spodoba