Jak oszczędzić na oponach ?

Dzisiejsze czasy są na tyle trudne, że szukamy oszczędności praktycznie na każdej płaszczyźnie życia. Samochód to z pewnością duże udogodnienie w życiu codziennym, jednakże w skali roku, a nawet miesiąca generuje ogromne koszty. Jak więc można zaoszczędzić na tego rodzaju luksusie? I czy również w tym przypadku tanie nie znaczy złe?

Tematem motoryzacyjnym na topie są w ostatnim czasie opony. Jest to głównie spowodowane zimą zbliżającą się do nas wielkimi krokami. Wielu kierowców decyduje się w związki z tym na wymianę gum w swoim samochodzie na ich wersję zimową. Co jednak zrobić w przypadku gdy nie posiadamy kompletu który może być użytkowany podczas najzimniejszej części roku? Ze względu na bezpieczeństwo własne i swoich najbliższych, z pewnością warto takowy komplet zakupić. Jeżeli nie chcemy wydawać dużej ilości gotówki, bądź też jej zwyczajnie nie mamy, można zastanowić się nad zakupem kompletu używanego od jego poprzedniego właściciela. Na giełdach samochodowych często można spotkać nie lada perełki, czyli zakupić produkty w jeszcze bardzo dobrym stanie, za stosunkowo niewielkie pieniądze. Łatwo można się jednak naciąć, gdyż gumy wyglądające z pozoru na niezużyte, mogą okazać się wiekowe, co również nie jest pozytywnym zjawiskiem, gdyż zestarzały materiał może okazać się bardzo awaryjny. W związku z tym podczas jazdy może dojść do niekontrolowanego wystrzału czy też wybuchu opony, co z kolei może być przyczyną utraty panowania nad kierownicą i w ostateczności kolizją drogową. Niektórzy kierowcy twierdzą, że zamiast kupować gumy używane, lepiej zakupić nowe, ale gorszej jakości. Myślenie to nie do końca jest słuszne, gdyż tanie opony charakteryzują się tym, że wykonane są z gorszych jakościowo materiałów.

Opony gorsze jakościowo ?

Prowadzi to do szybszego ich zużywania, w związku z czym zdecydowanie szybciej trzeba będzie zakupić nowy komplet, być może już w następnym sezonie. Jest to więc oszczędność złudna, gdyż finalnie może okazać się, że wydaliśmy większość ilość pieniędzy, niż gdybyśmy od razu zakupili droższe, dobre jakościowo produkty. Ogumienie jest niezwykle ważnym elementem samochodu, który w dużym stopniu ma wpływ na nasze bezpieczeństwo na drodze. Warto więc przemyśleć, czy nie lepiej zaoszczędzić na innych elementach pojazdu czy też rzeczach w ogóle nie związanych z motoryzacją, a jednak sprawić sobie nowe, dobre jakościowo laczki. Jeśli już stoimy przed koniecznością kupienia tańszych gum, lepiej oszczędzać na ich letniej wersji, niż tej, która będzie służyła nam podczas zimy. Zimowe opony mają bowiem zdecydowanie utrudnione zadanie.

Tanie produkty nie zawsze sprawdzają się w przypadku części samochodowych. O ile można sobie pozwolić na oszczędność w postaci niedrogich dywaników, o tyle lepiej nie oszczędzać przesadnie na elementach, które mają bezpośrednio wpływ na nasze bezpieczeństwo.

Możesz również polubić…