Ile kosztują opony zimowe ?

Sezon zimowy zbliża się wielkimi krokami. Nie da się ukryć, temperatura spada, niedługo pojawi się śnieg i pierwsze przymrozki. To sygnał dla wszystkich kierowców, że już czas pomyśleć o wizycie w serwisie.

Nowi posiadacze aut z pewnością zastanawiają się, jakie koszty przyjdzie im ponieść na wymianę opon na zimowe. Odpowiedź bynajmniej nie jest jednoznaczna. Ceny mogą być naprawdę zróżnicowane, właściwie wszystko zależy od fachowca, danego warsztatu, a także modelu auta. Renomowane serwisy, które cieszą się nie tylko dużą popularnością, ale i pozycją w świecie motoryzacji proponują swoim klientom profesjonalną wymianę, dzięki której zyskamy pewność, że bezpieczeństwo i komfort jazdy zostaną zapewnione. Usługa nie polega wówczas tylko na standardowym montażu, możemy oczekiwać o wiele więcej. Pracownicy dobrego warsztatu w razie potrzeby oczyszczą nasze gumy, które pewnie w zeszłym roku zostały wrzucone byle jak do garażu lub piwnicy. To jednak nie wszystko. Abyśmy zyskali pewność, że posiadane przez nas ogumienie nadal gwarantuje bezpieczną jazdę i nadaje się do użytkowania, konieczne jest sprawdzenie tak zwanego bieżnika, właściwie najważniejszej części. To właśnie tam znajdują się lamelki, potocznie zwane rowkami lub wgłębieniami. Ich zadaniem jest zbieranie nadmiaru śniegu i odpowiednie radzenie sobie z nim. Chodzi o to, aby auto nie ślizgało się, mimo trudnych i niesprzyjających warunków atmosferycznych. Bieżnik zostanie zatem solidnie sprawdzony, co oznacza, że zmierzy się jego wymiary i porówna do tych, które uważane są nie tylko za idealne, ale również optymalne. Wróćmy jednak do podstawowego pytania, a mianowicie, jakie koszty przyjdzie nam ponieść. Szacuje się, że dobry i renomowany serwis motoryzacyjny za taką usługę liczy sporo ponad sto złotych. Nie jest to chyba cena zbyt wygórowana, jeśli weźmiemy pod uwagę całokształt, czyli wszystkie czynności, jakie wykonuje personel. Ogólnie można powiedzieć, że wszystko będzie nasz kosztowało od stu do dwustu złotych.

Gdzie wymieniać opony na zimę ?

Coraz więcej jednak powstaje tak zwanych punktów serwisowych, które oferują usługi dużo tańsze. Pojawiają się one w naprawdę rozmaitych miejscach. Czasem jest to stacja benzynowa, parking przed supermarketem albo powszechnie uczęszczana ulica. Wiele osób kusi się na takie propozycje, opony można tam wymienić już nawet za pięćdziesiąt złotych. Dla ludzie, którzy nie dysponują zbyt wysokimi funduszami, takie rozwiązanie wydaje się niemal idealne. Nie trzeba się zazwyczaj martwić o kolejki, a wszystko przebiega gładko, tanio i szybko. No właśnie…szybko. Okazuje się bowiem, że większość takich punktów oferuje jedynie montaż zimowego ogumienia, nic poza ty,. Co to oznacza dla nas, kierowców? Otóż, nie możemy liczyć, że doświadczony fachowiec dokona pomiaru bieżnika, sprawdzi ewentualne uszkodzenia, udzieli niezbędnych i rzeczowych wskazówek. Poza tym nie mamy pewności, czy gumy na pewno zostaną założone odpowiednio. Specjaliści w zakresie motoryzacji biją na alarm. Nieprawidłowo sprawdzone i założone opony mogą powodować nawet wypadki.

Jak zatem widać mamy wybór. Możemy zapłacić więcej lub mniej, a decyzja należy tylko do nas. Zastanówmy się jednak, na czym tak naprawdę nam zależy. Na oszczędności, czy bezpieczeństwie…

Możesz również polubić…