Ekonomiczne opony całoroczne

Wielkimi krokami zbliża się do nas zima w związku z czym pojawia się odwieczny problem kierowców dotyczący właściwego przygotowania swojego pojazdu do tej trudnej pory roku. Według niektórych kierujących klimat zmienia się w kierunki cieplejszego i w związku z tym nie ma już konieczności specjalnego przygotowywania auta do warunków atmosferycznych, jakie panują w zimnych miesiącach roku.

Nic bardziej mylnego. Jud w momencie, gdy temperatura na zewnątrz spada do poziomu około siedmiu stopni Celsjusza, a dodatkowo wykazuje tendencję spadkową, powinniśmy zmienić ogumienie w naszym pojeździe na zimowe. Niektórzy twierdzą nawet, że należy to robić gdy temperatura oscyluje w granicach dziesięciu stopni Celsjusza, gdyż nie wyrządzi to naszemu samochodowi krzywdy, a zapobiegnie niekomfortowym sytuacjom, gdy warunki pogodowe zmienią się nagle i konieczna byłaby natychmiastowa wymiana. Jeżeli jednak nie jest to dla nas wystarczający argument, warto zastanowić się nad inwestycją jaką są z pewnością opony całoroczne. Jest to rozwiązanie, które powinno nam służyć we właściwy sposób zarówno altem, jak i zimą, a producenci zapewniają, że komfort jazdy jest taki sam, jak podczas posiadania dwóch osobnych kompletów. Wersja całoroczna spełnia oficjalne standardy wersji zimowej, jednakże zachowuje równocześnie właściwości wersji letniej.

Tego rodzaju ogumienie charakteryzuje bieżnik, który posiada sporą ilość nacięć w swej środkowej części, które zapewniać mają najbardziej optymalną przyczepność samochodu na ciężkich zimowych podłożach, z kolei solidne klocki, które są wytrzymałe na zniekształcenia i prędkie ścieranie, wspomagają stabilizację toru jady podczas lata. Musimy jednak pamiętać, iż decydując się na zakup gum, które służyć mają naszemu samochodowi podczas całego roku, musimy brać pod uwagę uśrednioną wartość osiągów dla gum letnich i zimowych. Rozwiązanie, jakie jest opisywane jest szczególnie korzystne dla osób, które dopiero co kupiły samochód i nie posiadają środków finansowych na zakup dwóch odrębnych kompletów ogumienia. Jednakże musimy mieć na uwadze, że tego rodzaju komplet będziemy musieli wymienić wcześniej, niż posiadając dwa odrębne, gdyż będzie nam on służył przez cały rok, z kolei zarówno wersja zimowa jak i letnia, wykorzystywana jest przez kilka miesięcy w ciągu roku. Dodatkowo, z pewnością do minusów należy konieczność wydania większej sumy pieniędzy, gdyż wersja całoroczna z pewnością nie należy do kategorii, jaką są tanie opony. Jeden komplet kosztuje z pewnością troszkę więcej niż komplet na przykład letni, jednakże pomimo to, jest to rozwiązanie ekonomiczne finansowo.

Każdy sam musi zdecydować jaka opcja jest dla niego najbardziej optymalna. Nie należy jednak trzymać się w tym przypadku zasady, ze „Jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego”, gdyż inwestując w dobre jakościowo produkty, pomimo iż są one droższe, możemy mieć pewność że posłużą nam przez długi czas.

Możesz również polubić…